Alla inlägg den 27 februari 2025
Besökte Costco i Arninge mot eftermiddagen, hämtade N i Täby 14. Medlemsbesviset visas upp vid inpassagen och kvittot på inköpen på vägen ut. Till stora delar säljs varorna i storförpackningar, så jag hittade inget jag ville köpa. Provsmakade bläckfisk vid ett butiksdemo.
Inköp på Willy:s i Häggvik och besökte den ödsligt tomma gallerian Stinsen vars enda hyresgäst är Friskis & svettis. Vi flyttade fram träningstiden till 19 i Häggvik. Jag hade glömt lägga träningströjan i väskan, köpte en t-tröja på Sats som jag betalade 349 kronor för.
Beställde en wrap med kyckling, bacon och nuggets på BK i Väsby och så åter Täby.
Vädret var grådisigt idag med stjärnhimmel mot sena kvällen. Dimma i Arlandaområdet i halvelvatiden.
Det har blåst sydliga, sydvästliga vindar, temperatur mellan 5,5° plus och nedåt minus 1,5° och två grader kallt.
Motorlampan lyste gul nu ikväll igen, Opeln har rullat sexton tusen mil sedan jag skaffade bilen för fyra år sedan, så jag får väl ta det med verkstan igen.
Må | Ti | On | To | Fr | Lö | Sö | |||
1 | 2 | ||||||||
3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | |||
10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | |||
17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | |||
24 | 25 | 26 | 27 | 28 | |||||
|